народен правобранител

Пронајдени се 49 резултати на тема „народен правобранител“
Вести

„Затворениците спијат на под со бубашваби и се бањаат во студена вода“ – народниот правобранител открива каква е состојбата во македонските затвори

Пренатрупани простории полни со бубачки, мувла, влага… на сунѓери, на железни кревети, па и на под, расипани чешми, туширање со ладна...
Вести

Отворена бесплатна линија: Еве каде да пријавите доколку ви се повредат правата за време на пописот и локалните избори

Граѓаните доколку сметаат дека им е повредено некое од правата за време на пописот и за Локалните избори 2021 година, од денеска ќе можат...