народ

Пронајдени се 26 резултати на тема „народ“
Вести

Мицкоски: Директорот на заводот за статистика се заканува дека ќе тужи и ќе носел во затвор, во кој друга држава вака се лаже народот

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во „Неделен Брифинг“. Таму говореше за актуелни теми меѓу која и пописот....
Вести

Мицкоски: Кога сакаат да дефокусираат, лажат дека немаме став – но владата е таа која нема решение за ниту еден проблем на народот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протест обвини дека Заев и СДСМ за да ја покријаст нивната политичка бедотија...
Вести

Милошоски: Доколку власта и Регулаторна комисија не го слушне народот тогаш протестите во наредниот период ќе се интензивираат

Сметаме дека протестот е навремен, затоа што септември е последниот месец кога граѓаните ќе плаќаат нормална цена на струјата. Македонецот,...
Вести

„Ќе дојдат и тие ваши избори и народот вас ќе ви одговори многу брзо – Кажете му на народот зошто го држевте до сега у карантин?“

Ние сме лудаци…. Што ве слушаме сеуште вас! Прес лакрдија! Не ја релативизирајте Короната. А одеднаш сите мерки на Влада на Република...