најзагаден град

Пронајдени се 7 резултати на тема „најзагаден град“
Вести

Македонија започна да руши рекорди- Скопје вчера во топ 10 најзагадени градови во светот, денес најзагадено Кавадарци

Мерните станици вчера покажуваа висока загаденост и во Гостивар, Куманово, Штип, Струмица, Тетово, Охрид, Свети Николе. Од скопските...
Вести

Скопје утрово најзагаден град во светот- граѓаните со месеци дишат канцероген воздух, власта не наоѓа решение (ФОТО)

Скопје утрово повторно се најде на врвот на листата на најзагадени градови во светот. Македонија со месеци никако да се справи со намалување...
Вести

Битола вечерва најзагаден град во Македонија: Гневни граѓани ја пречекаа градоначалничката на црвениот тепих на „Браќа Манаки“

Легендарната актерка Клаудија Кардинале и оскаровецот  Роџер Дикинс денеска се гости во Македонија, но за жал гости во најзагадениот...