муамед сејдини

Пронајдени се 24 резултати на тема „муамед сејдини“
Фудбал

Муамед Сејдини: Горди сме на сработеното, оваа федерација помага секаде каде искрено сакаат поддршка во инфраструктурата

По стартот на Изборното Собрание на ФФМ на Македонија ,свое обраќање имаше единствениот кандидат за претседател на Куќата на Фудбалот,Муамед...
Фудбал

Сејдини: Ги охрабрувам сите фудбалски работници кои мислат дека можат да ја извршуваат оваа функција да се кандидираат на претстојните избори

2020 година сигурно дека сите ние сакаме да ја заборавиме што побргу поради пандемијата на Коронавирусот, но и ќе ја запаметиме во нашиот...