монструм

Пронајдени се 152 резултати на тема „монструм“
Вести

„Нашите браќа неправедно лежат во затвор“, „Али предавник“: Протестантите бараат ослободување на осудените во „Монструм“

Ослободување на осудените во процесот „Монструм“, како и на лицата кои беа приведени, а дел и осудени, поради насилно однесување на...
Вести

Три лица признаа вина, еден е во бегство, а друг болен: Почна судењето за насилните протести по пресудата за „Монструм“

Тројцата обвинети Шабан Весели, Бехар Далити и Бесар Калиси за насилните протести за пресудата за предметот „Монструм”, на денешното...
Вести

Заев од опозиција лажеше и палеше народ дека има друга вистина за Монструм, а сега Маричиќ глуми „Не сам знајала“ – реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Зоран Заев од опозиција лажеше и палеше народ дека има друга вистина за Монструм, ветуваше докази и нов процес, за на крај да се испостави...
Вести

Се преземаат посебни мерки за заштита на државниот врв во пресрет на утрешниот протест за случајот „Монструм“

Пред и за време на утрешниот протест што ќе биде организиран во Скопје поради изречените максимални казни за обвинетите во „Монструм”,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е вистински „монструм“ кој свесно ја злоупотреби трагедијата кај Смилковско езеро за сопствени политички поени

Зоран Заев е вистински „монструм“ кој свесно ја злоупотреби трагедијата кај Смилковско езеро за сопствени политички поени. Зоран...
Вести

Милошоски: Зоран Заев е монструм, свесно ја злоупотребил болката на родителите на убиените момчиња кај Смилковско

Свесно го злоупотребил “МОНСТРУМ”, ја злоупотребил болката на родителите на убиените момчиња кај Смилковско, намерно ја манипулирал...