монети

Пронајдени се 12 резултати на тема „монети“
Занимливости

Цели 14 години собирал монети: Кога видел колку чинат денес се шокирал, а сумата ја потрошил на најдобар можен начин

Ијан Ват за 14 години успеал да собере скоро еден милион монети. 70-годишниот пензиониран технолог од Велика Британија почнал од забава...