модуларни болници

Пронајдени се 15 резултати на тема „модуларни болници“
Вести

Мицкоски: Со новиот Закон за градење на Заев и Филипче модуларните болници се поставени на диво и на диво се приклучени на електрична енергија

Владата направи измени на Законот за градење со кои ги заобиколува сите институции и формира нова градба која се нарекува модуларна...
Вести

Николски: И по десет дена од горењето на модуларната болница во Тетово нема никакви детали од истрагата, дополнително интересна ќе е онаа за квалитетот на модуларните болници

Заев е главата на кругот, мафијата, ако падне главата а системот ќе падне цел систем. Заев одговори нервозно дека нема да си оди од функцијата...
Вести

Заев и Филипче да одговорат: Зошто Авганистанците се сместуваат во хотели, а болни од Ковид-19 во пластики кои горат за помалку од 3 минути ?!

Осум дена од трагичниот настан кој ја потресе Македонија, но и регионот. Бевме сведоци изминатиов период на лажна оставка на Венко Филипче,...
Вести

Кобната модуларна болница на Филипче во Тетово, според граѓаните, беше само еднапластична барака со стиропор

Со изградба на модуларни болници се доцнеше околу 6 месеци. Имено министерот за здравство, Венко Филипче ветуваше дека модуларните болници...
Вести

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ година дена наназад предупредуваше дека изградбата на модуларните болници не е според стандардите, а власта обивнуваше дека се шират лажни вести

„Прво, моето мислење е дека здравството, образованието, па дури и сите други сектори се дел од политиката, тие не се надвор од политиката....
Вести

Русковска дала наредба Бирото за јавни набавки да ѝ ја достави целокупната документација за сите 19 модуларни болници

По катастрофалниот пожар со 14 жртви што се случи синоќа во Kовид-центарот во Тетовската болница, обвинителката за организиран криминал...