мобилен телефон

Пронајдени се 47 резултати на тема „мобилен телефон“
Хроника

Скопјани со закана со нож и пиштол украле пари и телефон од таксист, полиција ги привела откако во нивните домови го пронашла украденото

На 27.01.2022 околу 06.15 часот во с.Визбегово, од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички...
Познати

Полицијата добила налог да го заплени телефонот на Алек Болдвин – има ли можеби докази во мобилниот поврзани со случајот ?!

Американската полиција, која ги истражува околностите околу смртта на директорката на фотографија на сетот на филмот „Раст“, доби...
Македонија

ИСТРАЖУВAЊЕ: Прекумерното користење на екранот го зголемува ризикот од кратковидост кај децата за 80 проценти

Многу време поминато пред екранот на мобилниот телефон или компјутерот може да го зголеми ризикот од миопија кај децата и до 80 отсто,...
Занимливости

НЕВИДЕН МЕДИЦИНСКИ СЛУЧАЈ: На маж во Косово му е oтстранет мобилен телефон од стомак – со денови му бил во утробата! (ФОТО)

Во Клиничкиот центар во Приштина, на 33-годишен маж му бил отстранет мобилниот телефон од стомакот, без употреба на нож. Ова го објави...
Занимливости

Облече хеланки, а во задниот џеб ја остави вклучена камерата од мобилниот- реакциите на мажите се типични за оваа глетка (ВИДЕО)

Оваа Инстаграм инфлуенсерка „уловила“ многу мажи како отворено гледаат во нејзиниот задник откако во задниот џеб од хеланките сокрила...
Хроника

И го украл мобилниот телефон вреден 30.000 денари од автобуска постојка во Скопје, па зажалил- еве со каква казна се соочува крадецот

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен предлог за кражба против едно лице, кое се товари дека на 15 октомври...
Занимливости

ВИДЕО: На мајката поважен и беше мобилниот отколку детето- додека се џареше во него, ќерката падна во езеро

Благодарение на херојскиот подвиг на еден полицаец спасено е девојчето кое падна во езерце со риби додека нејзината мајка стоела покрај...