МНР

Пронајдени се 84 резултати на тема „МНР“
Вести

ФОТО+ВИДЕО: МНР, ВЛАДАТА и Министерството за правда блокирани – граѓаните нема да се откажат од протести додека Заев не си поднесе оставка

Во  главниот град денеска се одвиваше протест на три локации за оставка на Зоран Заев. Граѓаните масовно се собраа пред Министерството...
Вести

Пренџов: Зоран Заев треба да знае дека Македонија има кичма, јазик и историја и дека македонците не се дрво без корен и паричка за поткусурување

Денес од пред Министерството за надворешни работи пратеникот од Граѓанската Опција за Македонија (ГРОМ) и коалиционен партнер на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Милошоски:Со кое право викендов МНР Османи преговарал за историјата, јазикот и интересите на македонскиот народ

Антонијо Милошоски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на денешното свое обраќање на протестот кој се одржа пред МНР под мотото „Оставка за Заев,...
Вести

Дел од македонските државјани во странство оставени сами на себе и без решение: Хуманитарните летови за нив се неисплатливи за МНР?

Во екот на пaндемиjaта на Ковид-19, во ситуација кога земјите ги затворија своите гpaници во обид да го намалат шиpeњето на коpoнавиpyсот, голем...
Вести

Вратени 118 македонски граѓани од Малта, се организира и враќање од Хрватска- авиопревозот си го плаќаат сами, карантинот на товар на државата

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство,...