митко јанчев

Пронајдени се 213 резултати на тема „митко јанчев“
Општини

Митко Јанчев денес слави роденден – неговиот син со другарите со несекојдневна торта до градоначалникот на Кавадарци (ФОТО)

Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев денеска слави роденден. Ноќеска прв му честиташе неговиот син со интересно изненадување...
Општини

ФОТО: Кавадарци зафатено од силно невреме, екипите на терен – Еве каде да се јават граѓаните ако имаат проблем

Силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд вечерва го зафати Кавадарци. За половина час наврнале 40 литри/м2. Центарот за управување...
Вести

Јанчев: Во Кавадарци комплетно се градат атмоферски, канализациони и водоводни мрежи, нов булевар и се заврши спортска сала во Ваташа

Почитувани граѓани на општина Кавадарци, почитувани жители на село Ваташа, почитуван претседател на ВМРО-ДПМНЕ, господин Христијан...
Општини

Договорено покачување на платите на вработените во Општина Кавадарци и во јавните комунални претпријатија

Претседателот на ССМ, Дарко Димовски денеска се сретна со градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев на која на барање на синдикатите...