миле јанакиески

Пронајдени се 83 резултати на тема „миле јанакиески“
Вести

Детали за нападите врз поранешните министри: Притворениците ги разделиле напаѓачите на Ристовски, за Јанакиески не реагирале

Управата за извршување на санкциите при Министерството за правда соопшти дека го разгледале Извештајот од КПУ Затвор – Скопје, како...
Вести

Јавноста згрозена од безбедноста во затворите: СДСМ не ги штити животите на граѓаните, уште помалку на притворениците и затворениците

Двајцата поранешни министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски кои пред два дена беа приведени, вчера беа нападнати во затворот во Шутка. По...