михајло шаулиќ

Пронајдени се 6 резултати на тема „михајло шаулиќ“
Познати

Куќата им ја рушат, а пејачката го остави: Синот на Шаулиќ прослави роденден за паметење – особено за овој детаљ зборуваат сите

Синот на покојниот крал на фолк музиката Шабан Шаулиќ, Михајло го прослави својот роденден во својата викендица каде ги собра своите...
Познати

Ја растури свадбата, а сега и врската со пејачката- синот на Шабан Шаулиќ ја остави една од најзгодните пејачки на естрадата (ФОТО)

Раскинаа пејачката Александра Младеновиќ и синот на Шабан, Михајло Шаулиќ. Како што се дознава, Александра се посветила на работните...
Познати

Синот на Шабан месецов требаше да се жени: Кога ќе дознаете поради која пејачка ја остави свршеницата се ќе ви стане јасно (ФОТО)

Синот на покојниот пејач Шабан Шаулиќ кој загина во сообраќајна несреќа вчера го славеше својот роденден. Михајло Шаулиќ додека вчера...
Познати

Братот на Ана Ивановиќ ќе се венча со неа, а таа беше негова најголема љубов- ова е несудената жена на синот на Шабан Шаулиќ (ФОТО)

За врската помеѓу Драгана Џајиќ и Милош Ивановиќ кој е брат на познатата тенисерка Ана Ивановиќ јавноста дозна минатата година откако...