михајло шаулиќ

Пронајдени се 16 резултати на тема „михајло шаулиќ“
Познати

Еден детаљ посветен на Шабан ги воодушеви гостите на свадбата на Михајло: На секоја маса во луксузниот хотел имаше ВАКВО ШИШЕ! (ФОТО)

Синот на пејачот Шабан Шаулиќ, Михајло Шаулиќ и неговата избраничка Марина Велимировиќ организираа гала прослава по повод нивната...
Познати

Вдовицата на Шабан и двете ќерки ронеле солзи од тоа што го слушнале на свадбата на синот на пејачот: „Тато не се договоривме вака“

Михајло Шаулиќ и неговата бремена избраничка Марина го кажаа судбоносното „ДА“ на гала прослава пред многубројните пријатели и семејството. По...
Познати

По големата тага, утре конечно ќе има веселба во семејството Шаулиќ: Невестата покажа како изгледа во бременоста (ФОТО)

Марина Велимировиќ, свршеницата на Михајло Шаулиќ, го покажа трудничкиот стомак. Имено, идната госпоѓа Шаулиќ на социјалните мрежи...
Познати

Синот на Шаулиќ се жени: За свадбата ќе одвои 70 илјади евра, невестата ќе носи две венчаници – за едната ќе плати незамислива сума на пари

Синот на кралот на српската народна музика Шабан Шаулиќ кој загина пред неколку години во недела ќе се венча со својата бремена избраничка. Михајло...
Познати

Синот на Шабан Шаулиќ објави прва фотографија со свршеницата со која чека и дете – уживаат на одмор пред свадбената прослава (ФОТО)

Синот на легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ, Михајло Шаулиќ наскоро ќе го изговори судбоносното „ДА“ на својата свршеница Марина...
Познати

Важен маж не се појави на поменот на Шаулиќ – сопругата и ќерките на пејачот тоа ги расплака без престан, тој му упати тажна порака преку Инстаграм

Кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ трагично го загуби животот на денешен ден во 2019 година во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Семејството,...
Познати

Куќата им ја рушат, а пејачката го остави: Синот на Шаулиќ прослави роденден за паметење – особено за овој детаљ зборуваат сите

Синот на покојниот крал на фолк музиката Шабан Шаулиќ, Михајло го прослави својот роденден во својата викендица каде ги собра своите...
Познати

Ја растури свадбата, а сега и врската со пејачката- синот на Шабан Шаулиќ ја остави една од најзгодните пејачки на естрадата (ФОТО)

Раскинаа пејачката Александра Младеновиќ и синот на Шабан, Михајло Шаулиќ. Како што се дознава, Александра се посветила на работните...
Познати

Синот на Шабан месецов требаше да се жени: Кога ќе дознаете поради која пејачка ја остави свршеницата се ќе ви стане јасно (ФОТО)

Синот на покојниот пејач Шабан Шаулиќ кој загина во сообраќајна несреќа вчера го славеше својот роденден. Михајло Шаулиќ додека вчера...
Познати

Братот на Ана Ивановиќ ќе се венча со неа, а таа беше негова најголема љубов- ова е несудената жена на синот на Шабан Шаулиќ (ФОТО)

За врската помеѓу Драгана Џајиќ и Милош Ивановиќ кој е брат на познатата тенисерка Ана Ивановиќ јавноста дозна минатата година откако...