месо

Пронајдени се 41 резултати на тема „месо“
Храна и пијалаци

Искористете ги сите сокови: Рецепт за брз сос кој месото од тавата го претвора во вистински гурмански ручек

Не ги фрлајте соковите и стврднатите масти полни со вкус и арома кои остануваат во тавата од печењето на месото. Наместо тоа, користете...
Храна и пијалаци

Пита прелеана со месо: Според рецептите на нашите баби, румена и миризлива, лесно се подготвува (РЕЦЕПТ)

Најрумената и најмиризлива пита со месо што некогаш ќе ја пробате. Состојки: Пакување тенки кори 250-300 гр месо 1 главица кромид 3 јајца 1-2...
Храна и пијалаци

Препознајте го НАЈКВАЛИТЕТНОТО МЕСО во маркетот: Експертите откриваат, мора да ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ на ОВА

И Брајан Хикман, кој е месар од петта генерација во неговото семејство, забележува дека е важно да се внимава на прошараноста на месото. Готвачот...
Храна и пијалаци

ДВЕ НАЈДОБРИ МАРИНАДИ ЗА МЕСО: Кога оваа смеса ќе преноќи ќе биде многу сочна и вкусна, подгответе се од вечерва

Први мај не може да помине без традиционална скара. Месото и зеленчукот на скара секогаш имаат посебна арома и сладост. И кога ќе ја додадете...