меланија трамп

Пронајдени се 106 резултати на тема „меланија трамп“
Познати

Меланија 15 години не пречекорила тука – поранешната прва дама на САД не сака да зборува за животот пред Трамп бидејќи крие голема тајна!

Меланија Трамп, сопругата на поранешниот претседател на САД повеќе од 20 години поминала во Сеница, во Доњепосавската регија, во тогашната...
Познати

Безобразен луксуз: Меланија има „крпи“ кои вредат колку еден стан, особено оваа модна комбинација сака секоја жена да ја има во орманот (ФОТО)

Нејзиниот сопруг Доналд Трамп не е единствената контроверзна личност деновиве, некои модни парчиња на Меланија Трамп привлекоа големо...
Вести

Меланија и Доналд оваа тајна поврзана со коронавирусот ја криеја долго од јавноста- еве што се случувало во Белата куќа во последните денови од нивниот престој

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија биле вакцинирани против коронавирус во јануари, додека...
Познати

Направи само еден потег за да открие дали се разведуваат или не- за оваа фотографија на Меланија Трамп зборува целиот свет

Кога Доналд и Меланија Трамп ја напуштија Белата куќа пред некое време, како поранешен претседател и прва дама, имаше многу шпекулации...
Познати

Само што си замина од Белата куќа стана хит на интернет: Меланија кога пристигна во новиот дом си го покажа вистинското лице (ВИДЕО)

Меланија Трамп беше една од оние за кои вчера најмногу се зборуваше на Твитер. Поранешната прва дама и нејзиниот сопруг одлетаа од Вашингтон...
Познати

Меланија не може да се помири дека се сели: Прекрши традиција стара 70 години, а со тоа откри во каков однос е со новата прва дама на САД

За време на своите последни недели во Белата куќа, Меланија Трамп се обидела да се држи подалеку од љубопитните очи на јавноста, пакувајќи...
Вести

РАБОТИТЕ НА ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА ВЕЌЕ СЕ НА УЛИЦА: Тие заминуваат од Белата куќа, за во новиот дом купен е и телевизор- еве каде се селат!

За само пет часа, цела армија помошен персонал ќе треба да ја подготват Белата куќа за новите станари, двојката Џо и Џил Бајден. Претседателот...
Познати

ФОТО: Меланија Трамп во боја која совршено ги истакнува нејзините очи- првата дама не престанува да воодушевува со изгледот

Меланија Трамп ги одборјува деновите кои ги поминува во Белата куќа со својот сопруг Доналд Трамп, но тоа не значи дека и понатаму не...
Познати

Сите полудеа по комбинацијата на Меланија која секоја жена ја има во гардероберот- особено овие потпетици се хит за 2020 година (ФОТО)

За стилот на Меланија Трамп пишуваме уште откако стана прва дама и тоа со голема причина. Од елегантни до спортски комбинации, првата...
Познати

Меланија Трамп уште еднаш ги оставила модните критичари без здив: Вака треба да се облекува една прва дама! (ФОТО)

Уште еднаш докажала дека со право ја нарекуваат кралица на стилот Меланија и овој пат успеала да ги воодушеви модните критичари. Нејзината...
Познати

Пред да замине од Белата Куќа има добро да ја памети идната наследничка: Еве што направи Меланија по поразот на нејзиниот сопруг

Меланија Трамп соопшти дека скулптурата на јапонско – американскиот вајар Исаму Ногучи е поставена во источниот дел од Розовата...