медиуми

Пронајдени се 91 резултати на тема „медиуми“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДС и ДУИ докажа дека не ја почитува медиумската слобода, поддршка за предупредувачкиот протест на МИА

Го поддржуваме предупредувачкиот протест на македонската информативна агенција која денес својот револт кон владата го изрази на...
Македонија Вести

АВМУ: Попречувањето на работата на новинарите претставува загрозување на слободата и правото на информирање

Во врска со спречувањето на новинарските екипи на „Радио Лидер” и на „Курир” да ја проследат посетата на владини претставници...
Вести

Митева: Нападите врз новинарите и медиумите се резултат на нивниот став од незаконското работење, бараме итни оставки

Власта веќе со години врши и се обидува да врши контрола на информирањето и ја загрозува и крши слободата на изразување и на слободата...
Вести

Медиумите ги спуштија камерите пред Бочварски: Министерот им се извини, ќе имало многу настани за да се поправат

Здружението на новинари и ССНМ денеска реагираа откако на настанот на кој беа повикани да го проследат пристигнувањето на авионот од...
Вести

Новата Влада се уште не знае да се снајде, реагираше и ЗНМ – бараат почитување на Ковид протоколите, а не нивно грубо кршење!

По добиени поплаки од страна на членови на секцијата на сниматели при ЗНМ, апелираме дека Владата на РСМ треба да ги почитува здравствените...