мед

Пронајдени се 74 резултати на тема „мед“
Живот и стил

Започнете го секое утро со лажичка мед: Има антибактериски својства, помага при респираторни проблеми

Поради високата содржина на витамини, минерали и јаглехидрати, протеини и масти, медот е, така да се каже, суперхрана. Можете да го консумирате...