марко Бислимоски

Пронајдени се 31 резултати на тема „марко Бислимоски“
Вести

Бислимоски: И без промена на цената на струјата, со зголемување на ДДВ-то, ќе се зголеми трошокот кај домаќинствата

Регулаторната комисија за енергетика и да не донесе промена на цената на електричната енергија, со самото зголемување на ДДВ-то на 10...
Економија

Надлежните очекуваат проблеми со парното во првите денови од грејната сезона, еве колкава ќе биде температурата на греењето

Регулаторната комисија за енергетика ги издаде трите лиценци на АД ЕСМ за регулирано производство на топлинска енергија, за дистрибуција...
Економија

ЛАЖНИТЕ ИЗЈАВИ НА БИСЛИМОСКИ НАСПРОТИ РЕАЛНОСТА: „Нема причини за поскапување“, а од први јануари поскапа струја за 9,48 отсто и укинување на дневна евтина тарифа

Цената на електричната енергија за домаќинствата ќе се зголеми за 9,48 проценти, а од 1 јануари се укинува и дневната евтина тарифа, соопшти...
Вести

Османи за тепачката меѓу Џафери и Бислимовски: Не се чувствувам повикан да коментирам, не се функционери на ДУИ

Институциите треба да постапат, како и за секој граѓанин, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи, одговарајќи на новинарско...