марјан ристески

Пронајдени се 36 резултати на тема „марјан ристески“
Вести

Конфедерацијата на слободни синдикати најавува блокди ако Арсовска не ги врати 100 вработени од „Водовод“ на работа

Мора да престане праксата политичарите својот гнев да го истураат врз вработените, порачаа денеска од КССМ. Доколку градоначалничката...
Општини

Ристески: Ако ја доградевте започнатата фабрика за отпад, Прилеп ниту депонија ќе имаше, ниту ќе смрдеше и чадеше – не ве бива!

Ако ја доградевте започнатата фабрика за отпад, Прилеп ниту депонија ќе имаше, ниту ќе смрдеше и чадеше – не ве бива!, реагира преку...
Општини

Ристески: Развојот на манастирскиот туризам беше приоритет на претходната локална самоуправа и Владата на ВМРО-ДПМНЕ

Развојот на манастирскиот туризам беше приоритет на претходната локална самоуправа и Владата на ВМРО-ДПМНЕ, се надевам дека идната...
Вести

Ристески: Гинис во заболени и починати од Ковид 19, толку ли итни ви беа вчерашните партиски избори со само еден кандидат на сред пандемија

ПРИЛЕП РУШИ РЕКОРДИ!!! -Гинис во сарми -Гинис во најголема перница -Гинис во заболени и починати од Ковид 19 СОЧУВСТВО ДО ФАМИЛИИТЕ🙏🙏...
Вести

Ристески: За 12 години во Прилеп се изградија најубавите паркови, се сеќавате на некој нов парк во градот изминативе неколку години?

ЗОШТО ПРИЛЕП БЕШЕ ГРАД НА УБАВИТЕ ПАРКОВИ? ➡️За 12 години се изградија и реконструираа најубавите и најсредени паркови со модерна урбана...
Општини

Не престануваат нападите врз Марјан Ристески: Во дворот на поранешниот прилепски градоначалник фрлено автомобилско масло (ФОТО)

Ноќеска во дворот на поранешниот прилепски градоначалник Марјан Ристески непознати сторителе фрлиле автомобилско масло, при што предизвикале...
Вести

Ристески: Денес е тажен ден за Македонија, за семејствата на загинатите, за сите нас, ден на вечна тага и непребол, на гордост и непокор!

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото...