маринко роквиќ

Пронајдени се 31 резултати на тема „маринко роквиќ“
Познати

Семејството на Маринко Роквиќ сите го знаете: Погледнете како изгледаат неговиот вонбрачен син и мајка му (ФОТО)

Покојниот пејач Маринко Роквиќ се гордееше со своите синови, а за разлика од многумина, го призна и вонбрачниот син Дарио и со него имаа...
Познати

Го исполни ветувањето кое му го дал на починатиот татко: Еве што направи Никола Роквиќ, Маринко би бил многу среќен кога би можел да го види ОВА! (ФОТО)

Во март годинава Никола Роквиќ започна акција за обнова на патот до црквата во родното место на неговиот татко Маринко Роквиќ. На...
Познати

Маринко Роквиќ пред смртта имал една желба: Син му Никола над гробот се заколна дека ќе му ја исполни, па еве што направи

Кога почина пејачот Маринко Роквиќ, син му Никола на неговиот гроб се заколна дека поради него ќе оди по светата земја на Исус Христос,...
Познати

„ТЕЖОК ПЕРИОД Е ПРЕД НАС“ Никола Роквиќ ја отвори душата за смртта на татко му, па откри како добива сила за да продолжи понатаму!

Никола Роквиќ, кому оваа година му беше исклучително тешка поради загубата на татко му Маринко Роквиќ, се приклучи на една емисија и...
Познати

Ова се последните зборови на Маринко Роквиќ до синовите пред смртта – браќата едвај да ги додржале солзите од тоа што им го оставил во аманет

Пејачот Маринко Роквиќ неодамна почина на 68 годишна возраст по тешката битка со ракот на панкреасот. Тој последните денови од животот...
Познати

Вонбрачниот син на Маринко не дојде на погребот на неговиот татко – се огласи точно кога се спушташе ковчегот, еве ја причината (ФОТО)

Пејачот Маринко Роквиќ денеска беше погребан, а српските медиуми на големо пишуваат за една личност која не се појави на неговиот погреб. Станува...
Познати

Целата во црно се гушеше во солзи: Познатата пејачка со години не зборуваше со Маринко, а од зборовите кои на глас ги викаше ќе ве полазат морници!

Во овие моменти се одржува погребната церемонија на српскиот пејач на народна музика Маринко Роквиќ. Семејството, пријателите и колегите...
Познати

Синовите на Роквиќ во солзи ја пееја оваа песна како последен поздрав за својот татко – кога ќе ја слушнете ќе ви се расплаче срцето (ВИДЕО)

Во „Радио Белград“ беше одржана комеморација за пејачот Маринко Роквиќ кој почина по тешката борба со опасната болест. На комеморацијата...
Познати

Никола Роквиќ прв пат се огласи – од објавената фотографија ќе ви се откине срцето, последен поздрав му праќа и вонбрачниот син

Легендарниот пејач на народна музика Маринко Роквиќ почина во саботата на 68 годишна возраст од рак на панкреасот, а ќе биде погребан...