маринко маџгаљ

Пронајдени се 5 резултати на тема „маринко маџгаљ“
Познати

Потресни фотографии од поменот на познатиот српски актер и пејач: Мајката и таткото на Маринко скршени од болка, поминаа пет години…

Денеска се навршуваат пет години од смртта на српскиот актер и пејач Маринко Маџгаљ кој почина по тешката борба со болеста. Зад себе...
Познати

Низ солзи за првпат прозбори по неговата смрт: Тажните зборови на мајката на српскиот актер ќе ви одѕвонуваат цел ден во главата (ФОТО)

Во Белград денеска е основано друштво во чест на српскиот актер и пејач Маринко Маџгаљ каде освен неговите колеги присуствуваше и неговата...