марија андоновска

Пронајдени се 62 резултати на тема „марија андоновска“
Општини

Андоновска: Наумоски 2 години нема дојдено на седница, а 4 години нема одговорено на нити едно прашање од интерес на граѓаните

Градоначалникот Наумоски 2 години нема дојдено на седница, а 4 години нема одговорено на нити едно прашање од интерес на граѓаните, рече...
Вести

Андоновска: Наместо за провизии, Филипче да се погрижи како понатаму затоа што нема вакцини, а ПЦР тестовите кои ги има не го детектираат новиот сој

Додека во Македонија нема вакцини, тече само процесот на ревакцинација, граѓаните бараат спас и се вакцинираат во соседството, светот...
Вести

Андоновска: Филипче ги повика граѓаните да се имунизираат, но не им кажа да не праќаат по повеќе апликации зошто ќе им ја евидентира последната

Како се во здравствениот систем откако Венко Филипче е на власт, така и системот за електронско пријавување на вакцинација не функционира....
Вести

Андоновска:Системот за вакцинирање со сериозен недостаток, доколку граѓаните се пријават повеќе пати за вакцинација, системот го регистрира последното пријавување

Луѓе, ако сте веќе еднаш пријавени на vakcinacija.mk не се пријавувајте повторно,затоа што според кажувањата на одговорно лице за електронско...
Вести

Андоновска: Протекоа снимки од конгресот на СДС, повеќето веднаш ги блокираа- ваква цензура немало, но трпение, ќе ги слушнете сите!

Протекоа снимки од конгресот на СДС. Повеќето веднаш ги блокираа. Ваква цензура немало! Северна Кореја вода да ни носи! Но трпение, ќе...
Вести

Д-р Андоновска: Филипче не обезбеди вакцини, а сега казнува лекари затоа што дале лек на пациент, на крај граѓаните ќе го казнат!

Во период на корона епидемија, Филипче и Фондот за здравствено осигурување ги казнуваат матичните лекари! Министре, знаете дека во...
Вести

Д-р Андоновска: Оваа недела е светска недела на имунизацијата, а во Македонија заради неспособноста на Заев и Филипче се уште нема вакцини

Оваа недела е светска недела на имунизацијата, која оваа година го носи мотото- „Вакцинацијата не зближува“. Во светот владее најголемата...
Вести

Андоновска: Катастрофалната состојба во здравството е резултат на неспособноста на Филипче и Заев кои си се возат безгрижно со мотори!

Сликата на македонското здравство е поразителна. Според проценките околу 10 илјади граѓани заминаа за соседна Србија за вакцинирање,...
Вести

Андоновска: Поразителни бројки, 30% од тестираните се заразени, 30 мртви на ден, полицискиот час на Филипче без ефект, потребни се протоколи

Поразителни резултати, 30% од тестираните во текот на изминатото деноноќие се заразени со КОВИД 19, дури 30 мртви поради корона за 24 часа,...
Вести

Андоновска: Гана и Уганда се вакцинираат, ние чекаме вакцини, 3000 луѓе ги загубија животите, време е за оставка на Филипче и владата

Денеска стојам на ова место пред министерството за здравство за јавно да го прашам министерот за здравство “спиеш ли мирно, Венко...
Вести

Андоновска за скандалот во струшката болница: Наместо замачкување на очи на народот, потребни се казни, а ваквите немили настани да не станат секојдневие

Венко Филипче, престани да се криеш зад разрешување и почни да преземаш одговорност. Зад скандалот со вадењето на органи на родилката...
Вести

Андоновска: Филипче доста со игранки за чекање на мали количини на вакцини, овозможете им на граѓаните основни крвни анализи преку ФЗОМ

Додека во речиси сите земји вакцинацијата против корона почна во декември минатата година, во Македонија граѓаните се уште само слушаат...
Вести

Андоновска: Филипче не најде начин да има лекови кои живот значат, како познатиот Клексан, ама  најде начин драстично да ги зголеми цените

Додека другите земји, го организираа и прилагодија здравствениот систем на потребите на граѓаните, изградија болници, ангажираа дополнителен...
Вести

Андоновска: Според Филипче од почетокот на февруари, сега требаше да се вакцинираме- според Филипче од денес, не се знае кога ќе стигнат вакцините

Венко Филипче по 100 ти пат излажа. Поминува февруари, а Македонија не доби ниту една вакцина. Според Венко Филипче од почетокот на февруари,...
Вести

Андоновска: Венко,Заев и владата можат да бидат тужени од здравствените работници, на кои Србија им понуди да се вакцинираат таму, а Венко одби

ГО ПРЕКРШУВААТ ЛИ ВЕНКО И ЗАЕВ УСТАВОТ КОЈ ГАРАНТИРА ЗДРАВСТВЕНА ЗАШТИТА НА СИТЕ ГРАЃАНИ!? Венко,Заев и владата можат да бидат тужени...