македонско знаме

Пронајдени се 20 резултати на тема „македонско знаме“
Ракомет

ТРАДИЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА: Македонските ракометни судии на олимпијадата во Токио го развеаа македонското знаме од Кутлеш (ФОТО)

Најдобри македонски ракометни судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов на олимпијадата во Токио го развеаа македонското знаме од Кутлеш. Традицијата...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Најостро го осудуваме изборот на логото за одбележување 30 години самостојност, тоа е сквернавење на знамето на Република Македонија

Како комисија за култура на ВМРО – ДПМНЕ најостро го осудуваме изборот на лого за одбележување на 30 годишнината од осамостојувањето...
Хроника

Извршен разговор со 16-годишниот од тетовско кое изврши сквернавење на македонското знаме – расчистен случајот, еве ги деталите

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со сквернавењето на државното знама на Република Македонија од страна...
Вести

Статуата на Исус Христос во Рио осветлена со знамиња на земји кои се борат со коронавирус- таму е и МАКЕДОНСКОТО (ФОТО)

Огромната статуа на Исус Христос Спасителот во Рио де Жанеиро е осветлена со знамиња на земји кои во моментов се борат со коронавирус. На...
Општини

Македонското знаме како партал се вее во центарот на Делчево – Понижувањата врз чувствата на делчевските граѓани никако да престанат

На јарболот во центарот на Делчево кој што треба да го краси Македонското државно знаме веќе неколку денови на понижувачки начин, испокинато...
Општини

Ни трага ни глас од македонското знаме во Делчево: На Денот на независноста се вееше само обележјето на Европската унија

На јарболите во Делчево  денес не се вееше македонското знаме. На местата наменети за празнично поставување на државното знаме се вееше...