македонски туристи

Пронајдени се 12 резултати на тема „македонски туристи“
Вести

СЕПАК ГЕРМАНИЈА ОСТАНУВА ЗАТВОРЕНА ЗА МАКЕДОНИЈА: На македонските туристи се уште им е забрането влез во земјата, се огласи и ТАВ

ТАВ Македонија преку соопштение до јавноста на својот Фејсбук профил денеска информираше дека сепак македонските граѓани се уште не...
Вести

ВЛАСТА ПОТКЛЕКНА УШТЕ ПРВИОТ ДЕН: На граѓаните за откажаните аранжмани агенциите ќе им земаат пенали, надлежните мува не ги лази

Илјадници граѓани на Македонија овие денови, особено вчера по потврдувањето на првиот случај на коронавирус во нашата земја ги откажуваат...