мајами

Пронајдени се 46 резултати на тема „мајами“
Познати

Мажите не заспаа цела ноќ од глетката: Жена од султана позираше во минијатурна танга на плажа во Мајами, има задник од „милион долари“

Атрактивната пејачка Тијана Милентијевиќ попозната како „Жена од султана“ веќе некое време е во Америка, а последната нејзина фотографија...
Познати

Кога ќе видите каков поглед и базен има вилата на Брена во Мајами ќе и позавидите – единствен дом каде пејачката е среќна

Пејачката Лепа Брена со своето семејство живее во луксузна вила во Белград, но покрај оваа куќа тие поседуваат и уште неколку недвижности. Вилата...
Вести

Од урнатините во Мајами извлечени уште четири тела: Продолжувањето на акцијата е неизвесно заради временските непогодби

Уште четири тела беа извлечени од урнатините на една зграда во близина на Мајами, со што вкупниот број жртви се зголеми на 32, објави денеска...
Вести

За пеколот кој ја очекува зградата се предупредувало пред три години – еве која е причината за уривањето на зградата во Мајами

Градежниот експерт, Френк Морабито, уште пред три години предупредил дека има докази за големи структурни оштетувања на бетонската...