љупчо палевски

Пронајдени се 13 резултати на тема „љупчо палевски“
Вести

Палевски: Кадарот на ДУИ ќе ја угуши истрагата за нападот, Мијалков ми се закануваше дека ќе ме стави во буре со киселина да не постојам

Љупчо Палевски – Палчо, активист и лидер на движењето „Трета“ вечерва на Алфа телевизија со шокантни обвинувања кон власта за нападот...
Вести

Мицкоски: Се шпекулира во јавноста дека постои некое УСБ стикче на Палевски на кое има доста работи со кои треба да се позанимава македонската јавност

Истото што вие сега ме прашувате истото и јас сум го слушнал постојат некаков вид на такви материјали сум слушнал и се шпекулира во јавноста...
Вести

Палевски: Притворот на лицата од 27-ми април е само провокација,изживување и обид да се створи страв и да се скрши духот на Македонецот

Македонскиот бизнисмен и поранешен екс партиски функционери од СДСМ, Љупчо Палевски во „Отворено студио“ на телевизија НОВА направи...