Љубомир Јовески

Пронајдени се 37 резултати на тема „Љубомир Јовески“
Вести

Детали од записникот на Боки 13: Поради страв за мојот живот инсистирам строго доверливите информации да му ги кажам само на Јовески

Бојан Јовановски, кој пред неколку дена беше осуден на 9 години затвор, како обвинет во случајот „Рекет“, поднел барање до Кривичниот...
Вести

Тошковски: Јовески не само што не го испочитува законот, туку постапуваше по писма што Јанева ги пишуваше од притвор

Ве молам одговорете на прашањето зошто јавниот обвинител Јовески не ја суспендираше специјалната обвинителка Јанева во моментот кога...
Вести

Битка за СЈО: Јовески за да му „учини“ на Заев извади дури три писма на Катица, ама Боки за Рускоска не го перципира

Писмата ги крие како да се љубовни, но освен што ја штити Катица Јанева, застанува во заштита и на Вилма Рускоска. Државниот јавен обвинител,...
Вести

Јовески: Обвинителството ќе ги разгледа предметите на СЈО, а Советот ќе одлучи за специјалните обвинители

Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески очекува обвинителството наскоро да ги презеде и разгледа предметите на СЈО, за да се констатира...