литургија

Пронајдени се 6 резултати на тема „литургија“
Регион

Во Грција за Велигден сепак ќе има литургија: Поради мерките наместо на полноќ ќе се одржи во 21 часот – еве ги деталите

Велигденската свечена литургија, оваа година во Грција, поради рестрикциите ќе се поместат и наместо на полноќ, ќе се одржат во 21 часот,...