лига на шампионите

Пронајдени се 92 резултати на тема „лига на шампионите“
Фудбал

Секој играч на Реал вчера доби по еден скапоцен подарок – ова стана традиција во клубот, фудбалерите имаат „дебело богатство“ (ФОТО)

По освојувањето на Лигата на шампионите, Флорентино Перез, првиот човек на Реал Мадрид, на секој играч му подарува подарок кој ќе го...
Фудбал

Натпреварите од ЛШ, Лил – Челзи и ПСЖ – Реал Мадрид можат да се играат на неутрални терени поради задолжителна вакцинација на спортистите во Франција

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ја коментираше ситуацијата со натпреварите од осминафиналето од Лигата на шампионите Лил –...