лесковац

Пронајдени се 9 резултати на тема „лесковац“
Вести

Се борат за живот: Две патнички од излетаниот автобус кај Лесковац се на апарати за дишење, состојбата кај едната се влошила

Две најтешко повредени жени, од патниците во македонскиот автобус кој излета кај Лесковац, се борат за живот на Клиниката за анестезија...
Хроника

Српски медиуми: Возачот на автобусот возел со брзина од околу 100 км/ч, патници биле спасувани од под превртеното возило

Неприлагодена брзина кон условите на патот, најверојатно е причината за сообраќајната несреќа на патот Лесковац-Ниш во која македонски...
Вести

НОВИ ДЕТАЛИ: Во Прилеп се качиле 11 патници во автобусот кој се преврте кај Лесковац, возачите не се повредени

Aвтобусот кој рано утринава се преврте близу Лесковац, а при тоа загинаа маж и две жени, пристигнал во Прилеп околу 19:30 часот и на тамошната...