лекови

Пронајдени се 27 резултати на тема „лекови“
Познати

Се обиде да ги сокрие и побегне: Карлеуша во „Ѕвездите на гранд“ со лекови излезе од автомобилот, а со облеката испрати јасна порака за јавноста (ФОТО)

Јелена Карлеуша кришум се врати од Кина и отиде на снимањето на Ѕвездите на Гранд, каде не се одвојувала од својот телефон и лекарствата.Таа...
Регион

Паника во Хрватска: На пациенти им се препишуваат евтини лекови за депресија кои предизвикуваат зависност

Во Хрватска за лекување депресија премногу се користат евтини лекови кои предизвикуваат психичка и физичка зависност, покажуваат резултатите...