лек

Пронајдени се 110 резултати на тема „лек“
Храна и пијалаци

НАПРАВЕТЕ ГО ОВА ПРЕД ДА ПОСЕГНЕТЕ ПО ЛЕК: Само додадете малку сок од лимон во овој пијалок и главоболката ќе исчезне! (РЕЦЕПТ)

Амстердам, Лондон, Париз, Брисел, Даблин, Копенхаген, Виена, Франкфурт, Рим или Цирих? Изберете ја вашата следна дестина Главоболките...
Храна и пијалаци

Го смирува СРЦЕТО и помага при НЕСОНИЦА: Сварете чај од БАНАНА, но за ЦЕЛОСЕН ефект, ЗАДОЛЖИТЕЛНО додајте го овој ЗАЧИН

Чајот од банана содржи антиоксиданси кои успешно се борат со слободните радикали и го намалуваат ризикот од срцеви заболувања, а богат...
Живот и стил

Само луѓето кои имаат болка во коски и мускули знаат колкав проблем е тоа – пробајте го овој природен лек

Лицата кои имаат болки во коските и зглобовите знаат како тоа може да биде неподносливо. Не е решение само да пиете таблети против болки. Ова...
Останати спортови

Скандал на ЗОИ: Чудото од дете кое пркосеше на гравитацијата Камила Валиева позитивна на допинг тест

Младата руска лизгачка Камила Валиева во понеделникот испиша историја на Олимписките игри како прва, која успеала да направи два четирискока...