лек

Пронајдени се 80 резултати на тема „лек“
Живот и стил

Еден лист од оваа магична билка во комбинација со мед ќе направи чудо за вашиот организам – народен лек кој многу помага

Освен што се препорачува како природен лек за цисти и миоми, комбинацијата на чуваркуќа со мед може да се користи за детоксикацијa кај...
Вести

Два месеци доцни лекот „Калидеко“ за деца со цистична фиброза, Филипче се надева дека наскоро ќе пристигне

Министерот за здравство Венко Филипче, на пратеничко прашање на пратеникот Кирил Пецаков од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за двомесечното...
Регион

Мајка на детето му давала погрешен лек, во тешка состојба префрлено во болница – драма во популарно албанско летувалиште

Дете на возраст од 12 години се отруло во албанското летувалиште Саранда од прекумерна количина на Ибупрофен и било префрлено со хеликоптер...
Општини

Бизарни верувања за спас од коpoна вирусот: Дедо од Делчево тврди дека „пронашол“ лек за опасниот вирус! (ВИДЕО)

Седумдесетгодишен маж од Делчевско тврди дека според старите народни верувања здравјеро доаѓа од силните и цврсти дрвја и поминувањето...