лејди гага

Пронајдени се 50 резултати на тема „лејди гага“
Познати

Рики Мартин сака “златен туш“, Ријана бара камшик – ова се фетишите на светските ѕвезди, некои ќе ве шокираат

Познатите холивудски ѕвезди веќе не се толку затворени кога е нивниот сексуален живот во прашање, па со задоволство одговараат на различни...
Познати

Карлеуша го носеше овој детаљ уште во 2018 година, а Лејди Гага го ископира дури денес – на која пејачка подобро и стои (ФОТО)

Јелена Карлеуша е една од најдобро стилизираните српски пејачки во регионот, а светските ѕвезди често ја копираат. Така беше и овој...
Познати

Лејди Гага вети дека ќе го плати лекувањето на нејзиниот шетач на кучиња во кого беше пукано, а сега него го снајде нова несреќа! (ФОТО)

Шетачот на кучињата на Лејди Гага, Рајан Фишер на кого му беше отстранет дел од белите дробови поради прострелна рана која ја доби откако...
Познати

Напуштила престижно училиште, работела како келнерка, не сака сама да се тушира – ова е вистинското лице на Лејди Гага

Американската пејачка Лејди Гага (35), чие вистинско име е Стефани Џоан Анџелина Германота, е родена на 28 март 1986 година во Њујорк, а вчера...
Познати

Сите го гледаа нејзиниот настап, но сега Лејди Гага објави романтичен момент од инаугурацијата на Бајден (ФОТО)

Лејди Гага на својот Инстаграм објави фотографија направена за време на инаугурација на Џо Бајден, од моментот каде се бакнува со своето...
Познати

Лејди Гага објави селфи, но сите гледаа во џиновските гради- додека фановите се „караа“ дали се природни или не, таа пресече (ФОТО)

Лејди Гага ретко кога сака природен изглед, но овој пат тоа го направила и се пофалила и на социјалните мрежи.   View this post on Instagram   I...