курто дудуш

Пронајдени се 38 резултати на тема „курто дудуш“
Вести

Вонбрачната партнерка на Курто Дудуш како претседател на Советот на Општина Шутка си ја вработила мајка си иако таа не се појавува на работа

Фатима Османовска претседател на Советот на општина Шуто Оризари која истовремено е вонбрачен партнер на Курто Дудуш откако станала...
Вести

Курто Дудуш прво го претепа, а сега и јавно го навредува Исмаил: Големиот маж Демо, не е маж- за мене тој е жена (ВИДЕО)

Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш, на Фејсбук објави видео во кое го навредува претепаниот Демо Исмаил, кој пак го тужеше...
Вести

СДСМ нема ништо против тепачот Курто Дудуш и градоначалникот кој се заканува во Демир Хисар, но им пречи Цветан Трипуновски!

Градоначалникот на Шуто оризари, Курто Дудуш, кој е и поранешен пратеник од редовите на СДСМ на изборите во 2016-та во оваа држава смее...
Вести

Четири дена од објавување на скандалот со насилничкото однесување на Дудуш, Владата открива дали ќе бара одговорност од него

Свиркач, до редакцијата на „Економски Лидер“ достави аудио снимка на која се слуша како градоначалникот на скопската општина Шуто...
Вести

Димовски: МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност, Заев сè уште молчи наместо да го разреши

Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет...