КСС

Пронајдени се 80 резултати на тема „КСС“
Вести

КСС бара усогласување на платитете со порастот на минималната: Утре ќе избира ново раководство, па ќе донесат одлука за следните чекори

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) утре на конгрес ќе избира ново раководство, по што ќе биде донесена одлука за чекорите што...
Вести

КСС ги прекинува протестите: Јавниот сектор е под политички притисок, во дел од институциите ќе поднесеме кривични пријави

Извршниот Одбор (ИО) на КСС во текот на вчерашното попладне и денешниот ден одржа два итни состаноци на кои беа разгледани причините...
Вести

КСС УТРЕ ИЗЛЕГУВА НА ПРОТЕСТ! Се бара усогласување на платите, поддршка добија од сите синдикати – Битиќи им се закани: „Ако излезете на штрајк ќе добиете замена на вашите работни места“

Синдикатот на полицијата утре излегува излегува на протест. Оттаму ги повикуваат нивните членови и вработени во Министерството за...
Вести

Синдикатот на одбраната со поддршка за протестот: Надлежните немаат слух, барања ќе ги искажеме на улиците на 30-ти март

Независниот синдикат на одбраната дава целосна и безрезервна поддршка на дел од гранските синдикати при Конфедерацијата на слободни...