кривични пријави

Пронајдени се 62 резултати на тема „кривични пријави“
Хроника

Поднесени повеќе кривични пријави против малолетник од Куманово: Фалсификувал ПЦР тест и не ги почитувал здравствените прописи

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривични пријави против малолетник од Куманово, поради постоење основи на сомнение...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ поднесува кривични за власта поради пожарот во Кочани: Дозволија да бидат загрозени животите и имотите на граѓаните со ненавремената реакција

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривични пријави до власта поради непостапување навремено за спречување на пожарот во Кочани. -Тоа што пред два...