кривични пријави

Пронајдени се 27 резултати на тема „кривични пријави“
Вести

КОСТОВСКИ ЗА КРИВИЧНИТЕ: Знам дека се против нас сопствениците, прстот го вперувам кон Владата, таа на ова кумувала

Јас не знам против кого се поднесени кривичните пријави бидејќи досега не сум добил никакви документи, но претпоставувам дека тоа е...
Хроника

Работел како обезбедување во маркетот, па решил да го ограби со уште двајца пријатели- украле близу 1 милион денари

Полицијата приведе и поднесе кривична пријава против три лица од Скопје поради постоење основано сомнение дека сториле тешка кражба...
Вести

Целото писмо од Боки 13 испратено од затвор: Држен сум по секоја цена во притвор, додека вистинските криминалци шерифуваат и командуваат

Обид за убиство, шпионажа, противзаконско присвоени предмети при претрес се дел од кривичните дела во пријавите кои ги поднесе Боки...
Вести

Детали од записникот на Боки 13: Поради страв за мојот живот инсистирам строго доверливите информации да му ги кажам само на Јовески

Бојан Јовановски, кој пред неколку дена беше осуден на 9 години затвор, како обвинет во случајот „Рекет“, поднел барање до Кривичниот...
Вести

МВР активно работи на расчистување на случајот во Синѓелиќ: Идентификувани повеќе лица, санкции за сите прекршители на законот

Министерството за внатрешни работи активно работи на целосно расчистување на случајот во Синѓелиќ и идентификација на сите учесници,...
Хроника

Кривични за кумановци: Едниот не ја почитувал самоизолацијата, вториот не го затворил угостителскиот објект

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден се поднесени кривични пријави против две лица од Куманово. До...
Македонија

ЗАРАБОТИЛЕ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ: Две лица од Кичево не ги почитувале препораките за самоизолација, излегле да се прошетаат!

ОВР Кичево поднесе кривични пријави против Б.С.(46) од Кичево и С.А.(62) од кичевското село Шутово поради постоење основи на сомнение за...