кривичен суд

Пронајдени се 160 резултати на тема „кривичен суд“
Вести

74 адвокати со апел до Владата: Кривичен суд врши дискриминација и не постапува согласно одредбите во вонредна состојба!

74 адвокати проследија заедничко Известување за вршење на дискриминација во однос на останатите граѓани во услови на постоење на вонредна...
Вести

31 заболен од КОРОНАВИРУС, а Кривичен суд наместо да прекине со работа, се фали дека ќе дезинфицирале два пати неделно?!

Наместо да прекине со работа или да се водат само најитните судења, Кривичниот суд се фали дека ќе дезинфицирале два пати неделно?! Се...
Вести

Рустеми ја дозакопа: Јанева барала да не замрзнува стан на нејзината „пријателка“ пратеникот Сашо Василевски

  На денешното рочиште во случајот „Рекет“ сведочеше поранешниот обвинител во СЈО Бурим Рустеми. Тој истакна дека предметот „Поштенска...