крива паланка

Пронајдени се 36 резултати на тема „крива паланка“
Вести

Мицкоски: Со поддршка на Силјановска и победа на изборите ќе се отвори вратата за предвремените парламентарни избори во Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Крива Паланка. Мицкоски пред...
Вести

Мицкоски од Крива Паланка со повик до народот: Изборот е јасен на 21 април, да се охрабриме зад кутиите и обединиме сите за Силјановска

Доаѓа правдата која што ќе ги порази сите овие неправди кои и ги нанесе на Македонија владата предводена од СДСМ, ова вечерва на централниот...
Вести

Командирот на ПС Крива Паланка осудуван за злоупотреба на службената положба, добил 6 месеци условна затворска казна

Командирот на ПС Крива  Паланка, Дејан Маринковски  во февруари 2018-та година бил осуден на 6 месеци затворска казна со условна осуда...
Вести

Заев бара од компаниите да поткупуваат гласачи: Апелирам до бизнисмените, отворете го ќесето, почестете ги работниците

Премиерот Зоран Заев вчера во Крива Паланка отворено ги повика бизнисмените и сопствениците на компании „да го отворат ќесето“ и да...