криминална група

Пронајдени се 14 резултати на тема „криминална група“
Хроника

Разбиена криминална група: Тигрите извршија претреси во Скопје, Арачиново и Радуша – уапсени 13 лица, пронајдена голема количина на дрога (ФОТО)

По повеќемесечна криминалистичка истрага, од страна на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Сектор за криминалистички...
Хроника

ВИДЕО: Разбиена криминална група која се занимавала со недозволена трговија со дрога – уапсени се 3 лица, а запленетa дрога вредна 50.000 евра

На 25.01.2022 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и...
Хроника

СУЗБИЕНА КРИМИНАЛНА ГРУПА – приведени 12 лица кои тргувале со дрога и оружје, меѓу нив и полициски службеник (ФОТО+ВИДЕО)

На 28.07.2021 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Одделот за специјални полициски операции, под раководство...
Хроника

Сузбиена криминална група од Тајван што вршела телекомуникациски измами и трудова експлоатација, приведени девет лица

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал-Национална...