криминал

Пронајдени се 64 резултати на тема „криминал“
Вести

„Весковски го крие Шилегов, така влегува во уште поголемо кривично дело, јасно е од каде парите на Шилегов за милионскиот имот“

ЈП Водовод преку соопштенијата и прес конференциите кои ги прават призна дека Душко Весковски сторил кривично дело и дека најпрвин...
Вести

Мисајловски: Извештајот на Стејт Депарментот ги нотира криминогеноста, криминалот и корупцијата на власта предизвикани од Заев, ВМРО-ДПМНЕ ќе го врати владеењето на правото

Извештајот на Стејт Департментот на САД потврдува дека Зоран Заев и неговата влада ја зацементирале Македонија на дното. Се нотира...
Вести

Арсова: Постојано обвинувате за криминал, Мицкоски: Не е само обвинување, вистина е, 111 то место сме на извештајот на Транспаренси

Во вечерашното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната...
Вести

Арсовски: И Заев за Рашковски се правдаше како сега Шилегов за набавката дека не е виновен, но случајот мириса на криминал

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна дека попусти се оправдувањата на Петре...
Вести

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш

Правда во Македонија нема, затоа што си имаме работа со МАФИЈА. Ова не е претежок збор, туку комплетно отсликување на реалноста. Денес...
Вести

Богоевски призна: Со СДСМ на власт криминалот цвета, а тоа го потврди и Извештајот на Транспаренси Интернешнл

Павле Богоевски при своето гостување во „Само Вистина“ посочи дека резултатите од Извештајот на Транспаренси Интернешнл се разочарувачки,...
Вести

Мисајловски: Транспаренси Интернешенал потврди, за четири години Заев на мафијашки начин ја претвори Македонија во легло на корупција и криминал

Корупцијата, криминалот и недемократскиот режим повеќе не може да се кријат. Македонија има најголем пад и е на историски најдолното...
Вести

Криминалот кој е неказнет и невработеноста се најголем проблем според граѓаните, за неуспехот ја обвинуваат Владата на СДСМ

Институтот за стратегии, истражувања и анализи СИА ВИСТА за сопствени потреби направи анкета на јавното мислење. Најголем дел од испитаниците...
Вести

Димитриеска – Кочоска: Власта и Заев на криминален начин сопственоста на Гама помеѓу државата – Република Македонија и Макпетрол ја направи фифти – фифти

-Гама е проблем што постои повеќе од една деценија. Судски спор помеѓу државата и Макпетрол. Проблемот почнува кога се бара колку е процентот...