крим

Пронајдени се 16 резултати на тема „крим“
Вести

Чавушоглу за анексијата на Крим: Меѓународната заедница мора да е едногласна против ова кршење на меѓународното право

Министерот за надворешни работи на Турција Мевлут Чавушоглу, потенцирајќи дека Турција силно го поддржува територијалниот интегритет...
Вести

Украина на чекор до војна со Русија: Претседателот бара прогласување воена состојба, НАТО ја прати целата ситуација (ФОТО)

Украинскиот претседател Петро Порошенко вчера по седницата на Советот за национална безбедност изјави дека парламентот ќе предложи...
Вести

Ужасни детали за повредените во крвавиот поход во Крим: На некои им се раскинати органите, на други ампутирани нозете

Преживеаните во крвавниот поход во Техничкиот факултет на Крим се здобиле со страшни повреди. Во нападот што го изврши студент на четврта...
Вести

Ова е тинејџерот кој убил 18 и рани 70 луѓе: Во мобилниот телефон на Владислав пронајдена снимка од пред да се самоубие

За масакрот во Политехничото училиште во Карч, во источниот дел на Крим, одговорен е 18-годишниот Владислав Рослјаков. Тој прво одел низ...
Вести

Експлозијата на Крим е терористички чин- напаѓачот влегол и почнал да пука, тела на настрадани има секаде во факултетот

Експлозијата на Техничкиот факултет во Керч на Крим е предизвикана од рачно изработена експлозивна направа, изјави првиот заменик...