Косово

Пронајдени се 420 резултати на тема „Косово“
Регион

Тачи со закана: Ако оваа година не се разбереме со Србија, ќе влеземе во опасна зона и ќе се дестабилизира целиот регион!

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека доколку оваа година не биде постигнат правно обврзувачки договор меѓу Косово...
Регион

„Тоа беше крвничко насилство кое не можам да го објаснам“- поранешен градоначалник раскажа за упадот на РОСУ во Зубин Поток

Некогашниот градоначалник на Зубин Поток вели дека од спорот на Северно Косово кон крајот на 90- те, не памети ваков излив на насилство...