кокошка

Пронајдени се 4 резултати на тема „кокошка“
Занимливости

Еве како Доста остана без лото премија: Нејзината кокошка ја имаше добитната комбинација, но таа не ја послуша (ФОТО)

Доста Комлјеновиќ, мештанка на местото Челе кај Приједор, има кокошка која снела едно чудно јајце, а благодарение на истото можела дури...