климатски промени

Пронајдени се 19 резултати на тема „климатски промени“
Вести

Гутереш ги повика лидерите на  Г-20 на повеќе храброст заради справување со критичните проблеми поради климатските промени

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш ги повика лидерите на земјите од Г-20 да заземат посилна лидерска улога и...