Кирјакос Мицотакис

Пронајдени се 94 резултати на тема „Кирјакос Мицотакис“
Регион

Мицотакис: Имаме подготвено рестриктивни мерки доколку Турција се врати на агресивното однесување кон Грција и Кипар

Имаме подготвен сет рестриктивни мерки што би можеле да се употребат доколку Турција се врати на агресивното однесување кон Грција...
Регион

Мицотакис ја отфрли препораката за рапид тест за влез во затворените објекти и најави бесплатни селф тестови за време на празниците

Препораката за воведување задолжителен рапид тест за влез во затворените простори за забава во Грција, кои работат само со вакцинирани,...