ким јонг ун

Пронајдени се 27 резултати на тема „ким јонг ун“
Вести

Ова е најголема нуклеарна ракета на Ким Јонг Ун, би можела да убие дури 2,5 милиони луѓе во секунда

Ким Јонг Ун ја поседува најголемата нуклеарна ракета произведена до сега и може да уништи еден цел град, односно 2,5 милиони луѓе во секунда. Експертите...
Вести

Големата кошаркарска легенда во солзи кога ги виде Трамп и Ким заедно: Знаев дека ова ќе се случи, а ми се закануваа со смрт (ВИДЕО)

Некогашната кошаркарска ѕвезда Денис Родман се појави во програма во живо како би дал поддршка за состанокот на лидерите на САД и Северна...