киднапирање

Пронајдени се 37 резултати на тема „киднапирање“
Познати

Ми ја киднапираа ќерка ми и не знам каде е: Актерката од „Игра на тронови“ објави и видео од настанот кое ќе ви ја заледи крвта (ВИДЕО)

Џозефин Гилан има епизодна улога во популарната „Игра на тронови“. Актерката тврди дека социјалните служби од Израел ја киднапирале...
Живот и стил

Се размотува клопчето, трагедијата станува измама: ДНК анализата покажа дека е лага приказната за пронајденото киднапирано дете

Американските власти соопштија дека ДНК-анализите го побиле тврдењето на тинејџерот што вчера се појави во Њупорт, Кентаки, и тврдеше...
Живот и стил

Ова дете било киднапирано пред 8 години: Сега се појави живо, а мистеријата е поголема поради тоа што го направила неговата мајка (ВИДЕО)

Момчето Тимоти Пицен, сега на 14 годишна возраст,  е најден како скита по улиците на градот Њупорт во американската држава Кентаки. Малиот...