кичевец

Пронајдени се 10 резултати на тема „кичевец“
Вести

Наместо да биде во изолација се качил во автомобилот и се шетал во два града- кичевец скапо ќе го плати ова прекршување!

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“, ОВР...
Хроника

Кривична пријава за кичевец поради „оштетување на јавна инсталација“- со багер скинал оптички кабел за телефон и интернет

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.Т.(39) од Кичево, поради постоење основи...