картичка

Пронајдени се 6 резултати на тема „картичка“
Хроника

Охриѓанец му одзел картичка на скопјанец, па неовластено ги трошел неговите пари- еве колкава вртоглава сума на пари успеал да потроши

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ж.Р.(30) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и...