карил

Пронајдени се 17 резултати на тема „карил“
Вести

НОВИ ДЕТАЛИ: Девојката на која и` беше ампутирана ногата е во критична состојба, почина уште еден од повредените

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната...
Вести

Синдикатот на Клинички центар со осуда за нападот на медицинската сестра, стравуваат заложбата за полициско дежурство да не биде дневно политичка

Синдикатот на Клинички центар најостро го осудува физичкиот и вербален напад на медицинската сестра од Клиниката за интензивно лекување...