кафеана

Пронајдени се 25 резултати на тема „кафеана“
Познати

Разиграни жени по масите му пркосеа на вирусот: Кафеаните за 8-ми март преполни, музиката ечеше најгласно што може (ВИДЕО)

Со турбо фолк музика, весели како да нема ниту ковид, ниту пандемија, гости главно жени се забавуваат во кафеана. Видеото се појави на...
Хроника

Кршеле инвентар во кафеана во Дебар Маало бидејќи не сакале да го напуштат локалот по 21 часот, па го нападнале сопственикот

Гости нападнале сопственик на кафеана во Дебар Маало и искршиле дел од инвентарот затоа што не сакале да си одат во 21 часот, до колку...
Познати

Цеца ја запозна Анастасија со новото момче- фановите во неверување од локацијата која ја одбрал 8 години помладото нејзино момче (ФОТО)

Балканската фолк дива Цеца Ражнатовиќ има ново момче, а тоа добро веќе сите го знаат, она што јавноста долго го очекуваше беше неговото...
Познати

Пред преполна кафеана се бакнуваше со овој маж- поранешната на Вељко ја улови Беквалац во акција, па ја објави на Инстаграм (ФОТО)

Поранешната девојка на Вељко Ражановиќ, Маша Терзиќ ја откри новата љубов на пејачката Наташа Беквалац. Имено ќерката на бизнисменот...
Познати

Крвта не е вода: Синот на Шабан Шаулиќ пред полна кафеана го зема микрофонот и го запеа големиот хит на пејачот (ВИДЕО)

Овие денови на интернет кружи видео од синот на трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ кога во една прилика пеел пред полна кафеана. Станува...
Хроника

Ги поделиле парите во кафеана: Двајца тетовци и двајца Италијанци вчера ограбиле менувачница во Тетово

Секторот за внатрешни работи Тетово, по преземени мерки го расчисти разбојништвото кое вчера околу 9 часот беше извршено во менувачницата,...